Verejné bazény:

Riešenie pre nové i obnovované bazény

Vďaka filtráciu Desjoyaux, ktorá nepotrebuje potrubia a je sedlovo nasadená na okraji bazéna, sa môžete pustiť do obnovy vášho bazéna, ktorá nijako neovplyvní jeho existujúce prístupy, oddychové plochy a porasty. Stačí, keď po utesnení bazéna umiestnite vhodnú filtračnú jednotku Desjoyaux, ktorá prevezme štafetu vášho starého systému. Táto technika, ktorá si získala všeobecnú obľubu najmä pri verejných požiadavkách vďaka svojej cene a jednoduchosti, ponúka rovnaké výhody i súkromným bazénom.

Technológia

Konštrukcia - stratené debnenie

Prvý z dvoch základných konštrukčných prvkov, tak príznačných pre našu značku: zaručuje pevnosť vášho bazéna, vďaka premyslenému spojeniu techniky spracovania plastových hmôt s tradičným materiálom, s betónom. Je vyrábané z polypropylénu s kompozitnými plastovými materiálmi na vstrekovacích lisoch, takže výsledkom je stavebný prvok dokonale odolný proti vode, s ktorým sa veľmi ľahko pracuje. Pretože je neskôr vyplnený betónom, zaručuje vysokú odolnosť proti mrazu i pohybom terénu.

Filtrácia

Druhé základné riešenie, v ktorom tkvie odlišnosti našej značky: úplne originálna konštrukcia filtrácie bez potrubia, ktorá významne znižuje riziko úniku vody. Sedlovo nasadená filtračná jednotka je celkom nezávislá na konštrukcii bazénu a môže byť prenášaná k suchému uskladnenie na dobu zimnej odstávky bazénu. Boli vytvorené preto, aby zjednodušili stavbu bazéna, údržbu vody i prípadné zásahy opravára a ponúka preto užívateľovi uľahčenie obsluhy bazénu.

Typy verejných filtračných systémov

Filtračná jednotka F44

Táto jednotka je exkluzívne navrhnutá pre použitie do verejných bazénov ľubovoľných rozmerov a tvarov. Model vychádza z originálneho technického riešenia a cez svoju praktickosť a jednoduchosť sa dá tiež široko rozvíjať, lebo časom ho môžete doplniť protiprúdom, ohrevom vody a ďalšími opčnými doplnky.

Filtračný panel PF44

Táto jednotka je exkluzívne navrhnutá pre použitie do verejných bazénov ľubovoľných rozmerov a tvarov. Model vychádza z originálneho technického riešenia a cez svoju praktickosť a jednoduchosť sa dá tiež široko rozvíjať, lebo časom ho môžete doplniť protiprúdom, ohrevom vody a ďalšími opčnými doplnky.

Liner

Vystužená výstelka z PVC (1,5 mm hrubá) zabezpečí vášmu bazénu vodotesnosť. Spôsob jej pokládky na miesto vám umožní prispôsobiť sa akejkoľvek nepravidelnosti v tvare aj rozmeroch. S vystúženou výstelkou si môžete dovoliť akékoľvek nové a nezvyčajné nápady: ozdobné pätníky, po ktorých je možné prejsť z jedného brehu na druhý, barové stoličky, pláže vo vode, alebo vaše firemné logo vo farbách.

Prámiky dlažba

Je kladená do lepidla na dlaždice alebo do cementového poteru na horný železobetónový veniec bazéna.

Dlažba

Je kladená do lepidla na cementovom poteru. Jej prevedenie je úplne variabilné. Dôraz je kladený na vysokú bezpečnosť, preto je povrch dlažby protišmykový.

Zakrytie

Termoizolačné plachta chráni bazén pred znečistením (lístie, hmyz ..), odparom vody a úniku tepla. Plachta sa naťahuje a sťahuje automaticky.

Bezpečnostná bariéra

Úlohou bezpečnostnej bariéry je zabrániť náhodnému pádu do bazéna deťom mladším ako tri roky a to ako v zime, tak i v lete. I keď táto takzvaná pasívna ochrana dáva určitú istotu, nemôže úplne nahradiť účinnú ochranu aktívnu: dohľad nad deťmi a pozornosť dospelých.

Automatické dávkovanie

Zaisťuje presné dávkovanie chemických prostriedkov, ktoré udržujú spolu s filtráciu vodu v bazéne v bezchybnom stave, takže je vždy pripravená pre kúpanie. Automatické dávkovanie zohľadňuje vďaka svojmu analytickému modulu momentálne podmienky, ako napríklad počet kúpajúcich sa ľudí.
©Bazenynakluc 2010