Technológia Desjoyaux:

Schéma bazénu Desjoyaux

Stratené debnenie

Prvá z dvoch základných konštrukčných prvkov, tak príznačných pre našu značku: zaručuje pevnosť vášho bazéna, je priemyselné spojenie techniky spracovania plastových hmôt s tradičným materiálom, s betónom. Je vyrábané z polypropylénu s kompozitnými plastovými materiálmi na vstrekovacích lisoch, takže výsledkom je stavebný prvok dokonale odolný proti vode, s ktorým sa veľmi ľahko pracuje. Pretože je neskôr vyplnený betónom, zaručuje vysokú odolnosť proti mrazu i pohybom terénu.

Filtračná jednotka

Druhé základné riešenie, v ktorom tkvie odlišnosť našej značky: úplne originálna konštrukcia filtrácie bez potrubia, ktorá významne znižuje riziko úniku vody. Sedlová nasadená filtračná jednotka je celkom nezávislá na konštrukciu bazénu a môže byť prenášaná k suchému uskladneniu na dobu zimnej odstávky bazénu. Boli vytvorené preto, aby zjednodušila stavbu bazéna, údržbu vody i prípadné zásahy opravára a ponúka preto užívateľovi uľahčenie obsluhy bazénu.

Typy filtračních jednotek:

Filtrační jednotka GRI 110

Umiestnenie: sedlovej zavesenie na okraji bazéna
Výkon: 11 m3 / hod
Halogénové osvetlenie: 1 x 750 WFiltrační jednotka GRI 181

Novinka v ponuke! Tento model vychádza z originálneho technického riešenia a cez svoju praktickosť a jednoduchosť sa dá tiež široko rozvíjať, pretože časom ho môžete doplniť protiprúdom, ohrevom vody a ďalšími opčnými doplnky.

Umiestnenie: sedlovej zavesenie na okraji bazéna
Výkon: 18 m3 / hod
Príkon: 370 W
Halogénové osvetlenie: 2 x 50 W
Výroba a materiál vstrekovaného polypropylén
Špeciálne charakteristika: jednoliaty blokFiltrační jednotka GRI 251

Väčšie a mohutnejšie súrodenec jednotky GRI 181. So svojimi dvoma filtračnými vreci je často využívaná pre rozmernejšie bazény, alebo pri renováciách. V súlade so základnou filozofiou je sedlovej nasadzovaná na okraj bazéna. Pretože je v čelnej časti vybavená nerezovými madlami a stupni, môže slúžiť ako prístupové schodisko.

Umiestnenie: sedlovej zavesenie na okraji bazéna
Výkon: 18 alebo 25 m3/hod
Príkon: 370 alebo 1100 W
Halogénové osvetlenie: 200 W
Výroba a materiál vstrekovaného polypropylén
Špeciálne charakteristika: dva filtračné vrecia

Filtračný panel

Filtračný panel je zasadený do telesa bazéna medzi dve výplne a to už pri montáži konštrukcie debnenia. Pracuje na rovnakom princípe filtrácie, predná časť je ponorená a zadný diel je zapustený do okolitej dosky bazéna

Umiestnenie: zasadený do konštrukcie
Výkon: 18 m3 / hod
Príkon: 370
Halogénové osvetlenie: 2 x 50 W
Výroba a materiál: odstredivým liaty alebo vstrekovaný polypropylén
Špeciálne charakteristika: utesnené priechody stenou, 2 modely: 1 alebo 2 filtračné vrecia

Filtračné schodisko JET SET - NOVINKA!!!

Podobne ako filtračné panel je schodisko osadené do telesa bazéna už pri montáži debnenia. Jet Set obsahuje vlastnú filtráciu, široký a pohodlný vstup do bazéna, protiprúd a hlavne dve pohodlné ležadlá pre hydroterapiu (16 masážnych trysiek) a balneoterapiu (masáž vzduchom). Viacej uvoľnenia, viac pohody...

Umiestnenie: vsadené do konštrukcie
Výkon: 18 alebo 25 m3/hod
Príkon: 370 alebo 1100 W
Halogénové osvetlenie: 3 x 50 W
Výroba a materiál vstrekovaného polypropylén
Špeciálne charakteristika: 2 filtračné vaky, hydroterapia, balneoterapia

LINER

Výstelka dodáva bazénu absolútnu vodotesnosť a vám zaisťuje pohodlie pri jeho používaní. Upevňuje sa na teleso pomocou uchycovacího profilu, dodávaného ako súčasť konštrukcie. Môže byť teda časom vymenená, aby bolo potrebné zasahovať do stavebnej časti. Je vyrábané z polypropylénu s kompozitnými plastovými materiálmi na vstrekovacích lisoch, takže výsledkom je stavebný prvok dokonale odolný proti vode, s ktorým sa veľmi ľahko pracuje. Pretože je neskôr vyplnený betónom, zaručuje vysokú odolnosť proti mrazu i pohybom terénu.

Obrubné kamene

Sú kladené do lepidla na dlaždice alebo do cementového poteru na hornej železobetónový veniec bazéna. Tým ponechávajú úplne voľný prístup k výstelke (debnenia) a môžu byť tiež vymieňať bez akéhokoľvek zásahu do okolitých prvkov
©Bazenynakluc 2010